Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Która Księżniczkę wybrać dla mojej córeczki? Część 2 (Roszpunka, Merida i Śnieżka) 0

 

 

Roszpunka – to główna bohaterka bajki Zaplątani, która została stworzona na podstawie bajki braci Grimm. Jest to młoda dziewczyna, która mieszka zamknięta w wieży z Gertrudą, którą uważa za swoją matkę. Roszpunka nie wie, że tak naprawdę jest Księżniczką, którą wykradła rodzicom wiedźma, aby korzystać z jej magicznych włosów. Roszpunka posiada piękne, długie blond włosy, które po zaśpiewaniu magicznej piosenki świecą i mają moc leczenia i odmładzania. Księżniczka zamknięta w wieży nie zna prawdziwego świata ani nikogo poza Gertrudą. Jej wrodzona ciekawość sprawia, że w dniu 18 urodzin prosi „matkę” o to by mogła wyjść z wieży, aby podziwiać światła wędrujące po niebie (lampiony wysyłane w górę w dniu urodzin Księżniczki przez jej rodziców). Pomimo sprzeciwu Gertrudy Roszpunka decyduje się na wyprawę z awanturnikiem Flynnem Riderem (zwanym też Julkiem) aby spełnić swe marzenie. Księżniczka podczas tej wyprawy wykazuje się  sprytem, odwagą oraz determinacją. Zetknięcie z prawdziwym światem otwiera jej oczy i sprawia, że nie chce już więcej siedzieć w wieży lecz być wśród ludzi i czerpać z życia to co najlepsze. Walczy o swoje i wie czego chce. Odnajduje rodziców i miłość dzięki swojemu uporowi i wierze w siebie.

 

 

 

Merida – to piegowata szkocka Księżniczka z pięknymi rudymi lokami. Jako pierworodna od najmłodszych lat przygotowywana jest do roli damy oraz przyszłej królowej, podczas kiedy jej trzej niesforni bracia cieszą się większą swobodą ze względu na to, że są chłopcami. Sztywna etykieta i ciągłe lekcje z matką nie są tym co młodziutka Merida lubi najbardziej. W wolnych chwilach chętnie dosiada swojego wierzchowca oraz strzela z łuku. Jest niespokojnym duchem, który chciałby być wolny i móc robić na co ma tylko ochotę. Nie zgadza się na małżeństwo z Księciem wybranym poprzez zawody sportowe. Sama staje do walki o swoją rękę i wygrywa zawody. W wyniku nieporozumienia zamienia swoją matkę w niedźwiedzia. Aby naprawić swój błąd wyrusza na wyprawę w celu uratowania matki. Jej odwaga i spryt ratują matkę a planowane zamążpójście zostaje odroczone w czasie.

 

 

Śnieżka – to bohaterka bajki stworzonej na podstawie baśni braci Grimm. Księżniczka ma  kruczoczarne włosy, usta czerwone jak krewa a cerę białą jak śnieg. Jej życie niestety nie jest usłane różami. Śnieżka żyje w zamku ze złą macochą, która jest zazdrosna o jej urodę. Zmusza Księżniczkę do noszenia łachmanów i sprzątania, aby ukryć jej piękno i dobro przed światem. Kiedy to nie daje efektów macocha postanawia zabić Śnieżkę.  Dzięki dobremu sercu myśliwego Śnieżka ucieka do lasu, gdzie znajduje przyjaciół (krasnoludki), którzy udzielają jej schronienia i pozwalają ze sobą zostać.  Zła Królowa nie daje za wygraną i po raz kolejny próbuje zabić Śnieżkę przy pomocy podstępu i zatrutego jabłka. Na szczęście wszystko kończy się dobrze, Śnieżkę ratuje pocałunek Księcia a złą Królową pokonują krasnoludki. Śnieżka jest udowadnia, że jeżeli jesteśmy dla ludzi dobrzy, mamy czyste serce i zachowujemy się właściwie,  jesteśmy w stanie zebrać wokół siebie dobrych ludzi, którzy pomogą nam w potrzebie i będą dla nas podporą.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl