Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Która Księżniczkę wybrać dla mojej córeczki? Część 3 (Bella, Kopciuszek i Aurora) 0

 

Bella – żyje w małej francuskiej wiosce ze swoim ojcem Maurycym, który jest wynalazcą. Zarówno ojciec jak i córka nie są w pełni akceptowani przez mieszkańców wioski. Odnoszą się do nich przyjaźnie, ale nie rozumieją ich i szepczą za ich plecami. Ich styl życia bardzo różni się od życia przeciętnego wieśniaka. Ulubionym zajęciem Belli jest czytanie. Potrafi w jeden dzień pochłonąć książkę i czytać ją wielokrotnie, jeśli jej się spodoba. W wolnych chwilach śpiewa, tańczy i jeździ na swoim koniu Filipie. Chcąc ratować ojca, który zostaje uwięziony przez Bestię oddaje się w niewolę. Z czasem poznaje historię Bestii i rozumie jego motywację. Długo jest rozdarta pomiędzy światem wiejski i zamkowym. Opowiada się w końcu po stronie dobra i ratuję Bestię, który ponownie zamienia się w Księcia. Bella to niezależna, odważna, oczytana Księżniczka, która jest dobra i uczciwa.

 

 

Kopciuszek – to piękna, pracowita dziewczyna, która mieszka z złą macochą Lady Tremaine i jej dwoma samolubnymi córkami Gryzeldą i Anastazją. Macocha i przyrodnie siostry zrobiły sobie z Kopciuszka służącą. Dobre serce dziewczyny nie pozwala się przeciwstawić Lady Tremaine i z pokorom posłusznie wykonuje jej wszystkie polecenia. Stara się w każdym widzieć dobro. Kocha zwierzęta. Opiekuje się psem Bingo, myszkami (Jackiem i Kajtkiem) oraz koniem Majorem. Dzięki pomocy przyjaciół i matki chrzestnej udaje się jej iść na królewski bal, gdzie poznaje Księcia i się w nim zakochuje. Książe od razu poznaje się na dobrej naturze Kopciuszka i postanawia ją pojąć za żonę.

 

 

Aurora (zwana też Różyczką) – jest znana również jako Śpiąca Królewna. Nad Księżniczką od narodzin ciąży klątwa, że w dniu 16 urodzin ukłuje się wrzecionem i umrze. Rodzice chcąc uchronić Aurorę przed śmiercią powierzają ją w opiekę trzem dobrym wróżką, które mieszkają z nią w leśnej chatce. Aurora bardzo lubi obcować z naturą, śpiewać i tańczyć. Zwierzęta lgną do niej, bo czują, że jest dobrą osobą.  Aurora dorasta nie wiedząc, że jest królewską córką. Nikt nie ostrzega ją również przed klątwą. W dniu 16 urodzin dowiaduje się prawdy i udaje się na spotkanie ze swoimi rodzicami. Radość rodziców z odzyskania córki nie trwa jednak długo. Aurora zostaje podstępem zwabiona do komnaty z wrzecionem i nie wiedząc co to jest dotyka go i kłuje się w palec. Straszna klątwa zaczyna działać, ale dzięki wróżce Księżniczka nie umiera tylko zapada w sen wraz z całym królestwem. Aurora ratuje Książę Filip, który przypadkiem spotkał ją kiedyś w lesie i choć nie wiedział, że to Księżniczka, się w niej zakochał.  

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl