Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Która Księżniczkę wybrać dla mojej córeczki? Część 4 (Pocahontas, Mulan, Tiana i Vaiana) 0

 

Pocahontas – to indiańska Księżniczka, córka wodza Powhatana. Kocha naturę i żyje z nią w zgodzie. Chociaż jej ręka została obiecana najodważniejszemu wojownikowi w wiosce Kocoumie, Pocahontas pragnie innego życia. Jest ciekawa świata, chce wiedzieć co przyniesie „ten za łukiem rzeki świat”. Kiedy do jej kraju przybywają Anglicy jako jedyna jest na tyle odważna, aby do nowoprzybyłych podejść i nawiązać dialog. Stara się pośredniczyć pomiędzy swoim plemieniem a Anglikami. Misja ta jest bardzo trudna i wymaga od niej silnych nerwów i umiejętności dyplomatycznych. Pocahontas zakochuje się w jednym z Anglików - Johnie Smith i pomimo dzielących ich różnic walczy o ich uczucie oraz szanse na bycie razem. Ta indiańska Księżniczka jest dobrym przykładem na to, że w życiu trzeba się kierować czasem sercem a nie rozumem.

 

 

Mulan – to postać z dalekich Chin. Jest w wieku odpowiednim na małżeństwo, więc rodzice wysyłają ją do swatki. Mulan nie chce jednak wychodzić za mąż. Nie czuje się jeszcze na to gotowa a przygotowania nie traktuje poważnie. Pragnie z jednej strony przynieść zaszczyt dla rodziny a z drugiej czuje w głębi serca, że to nie jest droga dla niej. Kocha bardzo swoją rodzinę i postanawia się dla niej poświęcić, wyruszając na wojnę z Hunami zamiast swojego  ojca. Mulan udaje mężczyznę (choć grozi jej za to śmierć) i zaciąga się do wojska. Na początku nic jej nie wychodzi, nie poddaje się jednak i stara się wykonywać dalej zadania dowódcy. Ciężka praca się opłaca. Mulan kończy szkolenie na żołnierza i walczy w obronie ojczyzny. Jej sekret zostaje w końcu ujawniony i musi opuścić swój oddział. Nie poddaje się jednak i w obliczu zagrożenia cesarza ryzykuje swoim życiem, aby go ocalić. Mulan ratuje cesarza i Chiny przed Hunami, przynosi zaszczyt rodzinie i udowadnia, że dziewczyna może też bronić tego co kocha najbardziej – rodziny i ojczyzny.

 

Tiana – jest główną bohaterką bajki „Księżniczka i żaba”. Tiana to młoda kelnerka mieszkająca w Nowym Orleanie, która pragnie spełnić marzenie zmarłego ojca o własnej restauracji. Dziewczyna pracuje na dwa etaty i zbiera każdy grosz, aby spełnić swoje sny. Nie ma czasu na odpoczynek czy przyjemności z przyjaciółmi. Tiana mocno stąpa po ziemi i wie, że nie wolno siedzieć z założonymi rękami tylko trzeba pomóc marzeniom. Pewnego dnia dziewczyna w magiczny sposób zamienia się w żabę i musi wraz z księciem Naveenem, który też został zamieniony w żabę, odkryć jak wrócić do ludzkiej postaci. Tiana i Naveen wyruszają razem w podróż podczas, której nasza bohaterka odkrywa, że życie nie składa się tylko z pracy, ale również ważne są chwile spędzone z najbliższymi.

 

Vaiana (Moana) – to córka wodza mieszkająca na wyspie Motunui. Od najmłodszych lat przygotowywana jest do roli wodza. Ma tak jak jej ojciec troszczyć się i rządzić swoją wioską. Dziewczyna jest ciekawa świata i tego co jest za morzem, otaczającym ich wyspę. Marzy o tym by wypłynąć w dal ku przygodzie i nieznanemu. Nie chce żyć w monotonii i dzień w dzień robić to samo. Pragnie się rozwijać. Takie podejście do życia jest powodem licznych sporów z ojcem (obecnym wodzem). Vaiana bardzo kocha swoją rodzinę i wioskę. Chce by żyło im się wszystkim lepiej. Kiedy na wyspie zaczyna brakować pożywienia wyrusza sama na niebezpieczną misję, aby uratować swój lud. Podczas wyprawy musi wykazać się sprytem, uporem, determinacją i odwagą. Dzięki tym cechom udaje jej się doprowadzić misje do szczęśliwego zakończenia. Udowadnia, że ma zdolności przywódcze i będzie dobrym wodzem.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl